Roman K., 49 let, Hradec Králové

Cvičení mě zachránilo před operací páteře pro výhřezy plotének.


Je mi 49 let a pracuji jako podnikatel ve stavebnictví. Značnou část náplně mé práce tvoří sezení v kanceláři, jízdy autem a pochůzky po stavbách. Pravidelně se starám o svoji fyzickou kondici sportováním a cvičením. Před 15 lety jsem poprvé řešil vážnější problémy s bolestí bederní páteře a levé nohy, rekonvalescence trvala zhruba dva měsíce. Od té doby jsem měl bolesti bederní páteře opakovaně, nijak jsem to však neřešil. Bohužel před rokem se u mne projevily vážné problémy, tentokrát mnohonásobně silnější a trvalé bolesti zad a levé nohy až do paty a prstů.

Nemohl jsem sedět, stát, ležet, jakákoliv pracovní činnost byla naprosto vyloučená. Takto paralyzovaný jsem přežil dva měsíce bez vyhlídky na zlepšení. Po sérii vyšetření bederní páteře na RTG, CT a MR jsem se dozvěděl, že mám vyhřezlé ploténky a zúžený páteřní kanál. Žádná léčba nezabírala, ani léky na bolesti. Jako poslední možnost jsem absolvoval vyšetření a rehabilitaci metodou Computer Kinesiology, jehož součástí je také návrh individuální sestavy cviků vytvořených přímo pro mne pro řešení aktuálních pohybových nerovnováh. Již po 14 dnech cvičení podle Computer Kinesiology přišla velká úleva od trvalých bolestí.

Po měsíci jsem také odvolal i léčebný pobyt v Hamzově léčebně v Košumberku, kde jsem měl schválenou hospitalizaci před případnou operací páteře, na kterou jsem také rezignoval. Po 4 měsících jsem již s menším omezením vykonával naplno všechny pracovní povinnosti, včetně jízdy autem. Vyšetření Computer Kinesiology absolvuji v pravidelných týdenních intervalech s aktualizací cvičební sestavy, cvičím několikrát denně podle pracovních možností. Nyní po roce jsem již takřka bez problémů a omezení a mohu žít naplno jako předtím.

Před 4 měsíci jsem začal používat jako doplněk ke cvičení podle Computer Kinesiology cvičební systém ComGym, do kterého mám přístup na svém mobilním telefonu nebo tabletu prostřednictvím internetu. Žádná instalace není potřeba, protože program běží na internetu na serveru ComputerGymnastic. Po krátkém zaškolení jsem začal se systémem ihned pracovat. Co mne nadchlo, je rychlost a snadnost ovládání. Po rychlém vyšetření na základě mých osobních biorytmů nebo výběru bolestivých míst, případně pohybového samovyšetření probíhá několikaminutové cvičení s názornou grafickou animací každého cviku navržené sestavy, což ocení především začátečníci. Cvičební sestavu lze vybrat ve více variantách, např. „Office“ pro kancelář nebo „Spine L acute“ pro bederní páteř. Opravdu perfektní je to, že mohu cíleně zaměřit cvičení na momentálně bolestivá místa na těle nebo pohybové problémy pomocí aktuálního vyšetření i několikrát denně. Sestavu „Office“ doporučuji pro všechny, kteří mají problémy s páteří, nebo i pro ty, kteří nemají problémy, ale chtějí se udržovat v kondici. Cviky jsou opravdu velmi zajímavé a pestré. Já osobně cvičím „Office“ při práci u počítače, někdy i brzo ráno před odjezdem do práce nebo večer, když se zrovna necítím na větší cvičení. Sestavu „Spine L acute“ jsem poprvé zkusil před 14 dny při bolesti bederní páteře po předchozí práci na zahradě. Byl jsem ohromen rychlostí regenerace a srovnání do normálu. Toto cvičení je oproti „Office“ jednodušší a kratší, takže je možné ho cvičit častěji, např. každou hodinu (cca 4-5 min.), takže je to opravdu účinné a rychleji pomáhá na bederní páteř. Jako bonus při používání systému ComGym mám pocit uvolnění při práci, udržování kondice a pro mne předtím neuvěřitelnou lehkost pohybu bez bolestí, což mi zároveň zvyšuje psychickou odolnost a pomáhá snižovat stres, o který není v dnešní době nouze.

Eva P., 56 let, Poličsko

Skvělé je, že mohu používat nejen počítač, notebook, ale i chytrý mobil nebo tablet a cvičit kdekoliv to jen jde 🙂 . Díky cvičení ComGym se mohu stále dobře hýbat, chodit a pracovat.


Před několika lety jsem necvičila vůbec, ale chtěla jsem a něco jsem hledala. Neměla jsem nějaké vážné potíže, ale občas bolavá záda, nohy, klouby, byla jsem unavená a necítila se dobře. Zkoušela jsem cvičit kalanetiku, jógu, v posilovně a doma Pět Tibeťanů. Cvičení nebylo pravidelné a neviděla jsem nějaké zlepšení.
Jak se říká, kdo hledá, najde.

Dostala jsem se ke cvičení přímo na míru, k systému CK (Computer Kinesiology) v Centru zdraví JONA. Tehdy jsem například při předklonu dala ruce jen kousek pod kolena. Byla jsem zkrácená a bolelo to. Asi po měsíci pravidelného cvičení ráno a večer, jsem byla překvapená, že bez problémů dám prsty a někdy i dlaně, až na zem. Bylo mi i celkově mnohem lépe. Měla jsem z toho radost a u tohoto cvičení už jsem zůstala.

Časem jsem přešla i na osobní domácí cvičení Home Gym z řady CBG CyberBodyGuard. A nyní na nové cvičení ComGym, které mi každý den spočítá cviky na míru, ukáže, jak cvik provádět a jak při cvičení dýchat. Mohu si vybrat i z několika variant cvičení a diagnostiky. Někdy to nechám na systému a někdy si sama zadám svá bolavá místa na těle. Skvělé je, že mohu používat nejen počítač, notebook, ale i chytrý mobil nebo tablet a cvičit kdekoliv to jen jde 🙂 . Často jsem překvapená, jak jen krátké několikaminutové cvičení mi dokáže pomoci se rozhýbat. Stále si uvědomuji, jak důležitá je pravidelnost, byť jen krátkého cvičení. Díky cvičení ComGym se mohu stále dobře hýbat, chodit a pracovat.
Děkuji.

Martin V., 49 let, Chrudim

Je to posilující i zklidňující zároveň.


Dobrý den, děkuji za nový typ cvičení ComGym. Velmi rychlý přístup on-line i na mobilním telefonu. Cvičím pravidelně každý den několik cvičebních sestav za sebou. Využívám časový limit platnosti testu 50 minut. Po cvičení jsou výsledky okamžité, a to jak tělesné, tak mentální. Je to posilující i zklidňující zároveň. Mám tolik energie, že bych skoro nemusel spát. Ještě jednou díky.

Zaregistrujte se ještě dnes a získejte cvičební sestavy zdarma